Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Szukasz baterii łazienkowych i pomysłu jak je wkomponować w przestrzeń? Postaw na markę LaufenBaterie w łazience to jeden z najważniejszych elementów jej wyposażenia. Jako medium dla życiodajnej wody, muszą oddawać jej szacunek nie tylko poprzez swój design, ale także przez efektywne wykorzystywanie funkcji ograniczających jej zużycie. Kolekcje armatury LUA, LAURIN i Kartell LAUFEN udowadniają, że cechy te mogą iść ze sobą w parze.


Wzornictwo baterii łazienkowych przeszło w ostatnich latach spore zmiany. Z rozwiązań, w których uwagę użytkownika skupiał efektownie wylewający się, szeroki strumień wody, przeszliśmy do wyraźnego akcentowania minimalistycznej formy armatury i wyjątkowej dbałości o ilość zużywanej wody. Współczesna łazienka jasno pokazuje, że w tej przestrzeni liczą się przede wszystkim jej drogocenne zasoby. Forma baterii - wciąż piękna - pozostaje jednak tłem dla wyjątkowości wody. Coraz bardziej liczą się natomiast rozwiązania pomagające zredukować zużycie energii oraz liczbę wylewanych litrów. A hasłem przewodnim staje się jakość, dzięki której zdecydowanie wydłuża się czas użytkowania łazienkowego wyposażenia. Tak właśnie pomyślane zostały kolekcje LAUFEN: LUA, LAURIN i KARTELL  LAUFEN.

LUA - minimum formy, maksimum funkcjiArmatura LUA jest częścią rozbudowanej kolekcji, którą dla LAUFEN zaprojektował Toan Nguyen. W jej skład wchodzą umywalki, miski WC, wanny, meble łazienkowe oraz baterie. Całość stanowi niezwykle przyjazny dla użytkownika projekt, w którym dominują jasne kolory i wyraźne, geometryczne linie. To także kolekcja uniwersalna - sprawdzi się zarówno w przestrzeni publicznej, jak i prywatnej.

Baterie LUA wyróżnia smukłe, minimalistyczne wzornictwo. Ozdobą poszczególnych modeli są zaoblone wylewki i wąskie uchwyty w prostej i wygodnej formie. Zaokrąglone od spodu, dzięki czemu dobrze leżą w dłoni - to jeden z praktycznych aspektów podejścia LAUFEN do wzornictwa swoich produktów. W kolekcji znajdziemy baterie przeznaczone do wszystkich stref łazienki: umywalki (modele w różnych wysokościach pozwalają na idealne dopasowanie do umywalki), bidetu, wanny i prysznica. Co więcej dostępne są one w dwóch rodzajach wykończeń: klasycznym chromie oraz matowej czerni. Kształty baterii z kolekcji LUA oraz dostępna kolorystyka sprawiają, że wpasują się one w bardzo różną stylistykę aranżacji łazienki - od minimalistycznych wnętrz loftowych, przez uspokajające klimaty skandynawskie, po stylizowane saloniki kąpielowe w stylu vintage.

Warto podkreślić, że baterie LUA wyposażone są w funkcję ECO+, która zapobiega niepożądanym poborom ciepłej wody. Kiedy uchwyt baterii znajduje się w podstawowym, centralnym położeniu, uruchamiana jest tylko zimna. Jest to najlepsze rozwiązanie dla oszczędnego zużycia zarówno energii, jak i wody. Dodatkowo baterie posiadają aerator, który zmiękcza i napowietrza strumień, co sprawia, że zużywamy jej zdecydowanie mniej podczas codziennych czynności higienicznych, takich jak mycie rąk czy twarzy. Baterie LUA nie tylko dobrze wyglądają - to bonus dla każdego gospodarstwa domowego, hotelu czy restauracji.   

LAURIN - klasyka z nutką ekoLinia baterii LAURIN to propozycja o klasycznym, uniwersalnym wzornictwie. Armaturę tę wyróżniają szeroka wylewka o mocno zaznaczonych liniach i podobny, szeroki uchwyt, który pozwala na pewne sterowanie wypływem wody. W kolekcji znajdziemy modele umywalkowe w kilku wysokościach, bidetowe, wannowo-prysznicowe, prysznicowe, a także funkcjonalne rozwiązania podtynkowe przeznaczone do strefy prysznica. Wszystkie dostępne są w kolorze błyszczącego chromu i matowej czerni. Baterie umywalkowe LAURIN rekomendowane są do umywalek z linii LAUFEN PRO S, LAUFEN PRO A i LAUFEN PRO B. Świetnie odnajdą się zatem w łazienkach aranżowanych w ponadczasowym stylu, który sprawdzi się pomimo upływu czasu.

Kolekcja ta - podobnie, jak baterie z linii LUA - posiada funkcję ECO+. Oznacza to, że centralne położenie dźwigni uruchamia wyłącznie zimną wodę. Ciepła dostarczana jest tylko wtedy, gdy uchwyt przekręcony został w lewo. To bateria przyjazna dla środowiska i dla portfela użytkowników.

Kartell LAUFEN - gdy łączą się różne językiNieoczywiste połączenia zawsze są wyjątkowo inspirujące. Tak też stało się w przypadku kolekcji Kartell LAUFEN, w której ikoniczny, barwny, włoski design spod znaku Kartell zestawiony został z przemysłową surowością i najwyższą jakością marki LAUFEN. Ta seria śmiało przekracza granice, a niezwykle szeroka gama produktów dostępnych w linii daje nieznaną dotąd swobodę projektowania swojej wymarzonej przestrzeni.

Tę paletę możliwości pokazuje także liczba modeli baterii dostępnych w linii Kartell LAUFEN. Bardzo smukłe, cylindryczne korpusy z wydłużonymi wylewkami są cechą charakterystyczną kolekcji. Zaskakuje liczba rozwiązań - jedynie wśród baterii umywalkowych znajdziemy m.in. modele stawiane na rancie umywalki, na blacie, podtynkowe w różnych wersjach, a także trójotworowe i ścienne.Uzupełnia je charakterystyczna dla linii Kartell LAUFEN bateria z nakładanym dyskiem, który może służyć jako półka na akcesoria. Istotną cechą kolekcji jest także różnorodność kolorów. Umożliwia ona nadanie łazience klimatu najbardziej odpowiadającego indywidualnym potrzebom użytkowników. Oprócz modeli w błyszczącym chromie, w serii dostępne są baterie w wykończeniu: złoto, matowe złoto, różowe złoto, czarny mat i szczotkowana stal nierdzewna. Dysk jest z tworzywa, doskonale koreluje z innymi dodatkami tej serii i dostępny jest w wielu kolorach: bursztynie, pomarańczu, szarym dymionym,  czerni, bieli, zieleni, różu, transparentne. Z jego wykorzystaniem  można stworzyć naprawdę ciekawe zestawienie eleganckiej, monochromatycznej aranżacji czy też kolorowej i radosnej.

Armatura Kartell LAUFEN to wyjątkowa jakość wykorzystanych technologii i materiałów. Wybrane modele wyposażone są w głowicę 25 mm z możliwością ograniczenia temperatury i przepływu wody zapewniając funkcje ekologicznego korzystania z wody i energii. Przepływ to zaledwie 5,7 l/min. Dodatkowo pierwsza grupa akustyczna daje gwarancję komfortu użytkowania oraz dbałości o środowisko. To linia, w której niezwykły, eklektyczny design łączy się z wysoką funkcjonalnością. Uzupełni wiele zróżnicowanych aranżacji, ale i sama może stać się wyjątkową inspiracją.

LAUFEN
press box

NAPISZ DO NAS

> admin(at)lazienkaikuchnia.pl <