Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Kryształowa elegancjaSymetria, czysta forma, blask i delikatność – to cechy kryształu, które mogą zainspirować do wykreowania wyjątkowej aranżacji łazienkowej.


Kamienie szlachetne i minerały są natchnieniem dla projektantów, którzy lubią nawiązywać do ich barwy, kształtu, połysku, tworząc zjawiskowe stylizacje. Inspirujące są nie tylko szmaragdy, opale, marmury i antracyty, ale także kryształy, posiadające regularną strukturę, połyskujące. Od wieków kryształowi górskiemu przypisuje się też szczególne właściwości, jak chociażby działanie stymulujące pozytywne myśli i uczucia.

Mieniąca się ściana

„Kryształowa” może być na przykład cała jedna ściana – wyłożona efektownymi, heksagonalnymi płytkami 3D o barwie niebieskiego kwarcu. Kafelki mienią się pod wpływem światła wpadającego przez duże okno.Na takim tle doskonale prezentują się dwa duże okrągłe lustra, a także dwie obszerne połyskujące metalicznie umywalki nablatowe. Do nich dopasowano nowoczesne baterie umywalkowe Algeo Square. Są to modele podtynkowe, które cały mechanizm wewnętrzny mają ukryty w ścianie, na zewnątrz widać jedynie elegancką prostokątną maskownicę, płaski uchwyt i długą, 22-centymetrową wylewkę. Baterie te wyposażono w perlator, pozwalający oszczędniej korzystać z wody. Chromowane wykończenie idealnie komponuje się ze ścianą.

Kryształowa atmosfera

Zwróćmy uwagę na obecność dwóch umywalek. Jest to rozwiązanie, na które można sobie pozwolić przede wszystkim w dużej łazience. Warto je zastosować, szczególnie gdy domownicy o tej samej porze przygotowują się do wyjścia, więc potrzebują dostępu do łazienki w tym samym czasie. Podwójna strefa umywalki pozwala rozładować gorączkową atmosferę o poranku, a poza tym daje domownikom okazję do pobycia przez chwilę razem. Takie wspólne przygotowywanie się może przecież stać się całkiem miłym porannym rytuałem.

Zastosowana symetria – dwa lustra, dwie umywalki, dwie baterie, po dwie wiszące z każdej strony lustra lampy – wprowadza wrażenie ładu, uporządkowania, harmonii.

Naturalna przytulność

Połyskujące powierzchnie są eleganckie, ale mają wiele wizualnego chłodu. Należy więc wprowadzić w ich otoczenie elementy ocieplające. Doskonale w tej roli odnajdą się drewno albo materiał drewnopodobny. W omawianej aranżacji mamy podwieszaną drewnianą szafkę pod umywalkami, z wnęką na rattanowe kosze. W pobliżu znajduje się wiklinowy kosz na pranie. Trudno o lepsze przełamanie stylistycznej powagi.

Czystość bieli

Sprawdzoną bazą kolorystyczną – jak zresztą w większości kompozycji łazienkowych – jest biel. Gości w strefie prysznica wyznaczonej panelem z mlecznobiałego szkła.

Głównym bohaterem jest tu podtynkowy zestaw natryskowy Algeo Square, złożony z kwadratowej deszczowni 20 cm na 20 cm, jednofunkcyjnej rączki natrysku i baterii, której mechanizm ukryto pod dyskretną maskownicą. Zestaw zaopatrzono w przełącznik z funkcją anti-stop. System easy clean ułatwia utrzymanie talerza deszczowni i rączki natrysku w czystości. Wyposażenie baterii w regulator ceramiczny zapewnia jej trwałość i bezawaryjne działanie.FERRO www.ferro.pl
press box

NAPISZ DO NAS

> admin(at)lazienkaikuchnia.pl <