Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

W radosnej łazienceKoniec ze wszechobecną i dla niektórych już nieco nudną bielą w łazience. Do aranżacji wkraczają żywe kolory i radosne desenie.
Projektanci postanowili zerwać z dyktatem bieli i poeksperymentować z nieoczywistymi zestawieniami. Rezultatem są pełne życia, barwne kompozycje, które urzekają beztroską i optymizmem.


Radosne wzory

Przykładem aranżacja z tapetą w gepardy przedstawione w różnych pozycjach: gdy stoją, biegną, siedzą, idą. Motywy zaczerpnięte ze świata egzotycznej fauny wprowadzają efekt zaskoczenia, urozmaicenia i bez wątpienia dynamizują wystrój.

Swoją rolę ma także do odegrania kolor – przygaszony róż, stanowiący tło dla ciekawego animalistycznego deseniu.
Stary styl w nowej interpretacji

Tapeta animal zdobi dwie strefy – umywalki i WC. W pierwszej z nich pokrywa ścianę z okazałym lustrem, które formą przypomina dawne tafle osadzone w złoconych ramach, dekorowanych reliefami z motywami roślinnymi. Ze zwierciadłem sąsiaduje szklany klosz lampy, na którym umieszczono figurkę ptaszka.

Jest tu elegancko i ładnie, trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że projektant z pewnym przymrużeniem oka potraktował cechy poczciwego retro.
Mamy klasyczne, biało-czarne wzory położone na posadzce, nawiązujące do pałacowej ozdobności. Mamy dekoracyjne lustro à la rokoko. Jednak całość – przełamana nieoczywistymi zestawieniami wzorów i kolorów – stanowi zupełnie nowe, nieco żartobliwe spojrzenie na „poważny” styl wnętrzarski.

Funkcjonalna elegancjaEksperymentowanie ze stylem nie wyklucza jednak wysokiej jakości i funkcjonalności.

Matowozłotej umywalce, wpuszczonej w jasny blat, towarzyszy połyskująca chromem, stojąca bateria Algeo. Cechuje ją skośna wylewka, która jest obrotowa i wyposażona w wyciąganą końcówkę. Zaopatrzenie baterii w regulator ceramiczny gwarantuje jej trwałość i niezawodność. Pod blatem umywalki znajduje się lekki i prosty stelaż w złotej tonacji.Kolejny praktyczny model armatury umieszczono w strefie WC (druga ze stref z gepardami). To podtynkowa, wykończona chromem bateria bidetowa Algeo o zgrabnej rączce natrysku. Tak zwana bidetka pomaga zadbać o higienę osobistą. Łatwiej jest też dzięki niej zapanować nad porządkiem w łazience. Długi wąż umożliwia np. szybkie opłukanie podłogi czy napełnienie wiadra wodą.Strefę prysznica, zlokalizowaną we wnęce za transparentnymi drzwiami, wyłożono białymi kafelkami w cegiełkę. Pyszni się tam przede wszystkim efektowny chromowany zestaw natryskowy Algeo, złożony z baterii i deszczowni. Rączka prysznicowa ma trzy funkcje strumienia: deszcz, masaż i strumień mieszany. Głowica deszczowni, o średnicy 20 cm, umieszczona jest na przegubie kulowym, umożliwiającym skierowanie strumienia w żądanym kierunku. Regulacja wysokości drążka pozwala na dostosowanie wysokości zestawu do wzrostu użytkownika, a regulacja mocowania ułatwia właściwy montaż zestawu w pionie.

Pożegnanie z bielą, ale…

Na koniec jedna uwaga. Trend all white, tak popularny jeszcze kilka lat temu, wychodzi z mody, co nie znaczy, że zupełnie żegnamy się z bielą. Białe powierzchnie są przecież idealną bazą do nawet najbardziej szalonych eksperymentów aranżacyjnych.

FERRO www.ferro.pl
press box

NAPISZ DO NAS

> admin(at)lazienkaikuchnia.pl <