Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Czerń i chrom w łazience
Jaka może być nowoczesna łazienka? Gustownie urządzona, przestronna, dobrze doświetlona, z minimalną liczbą niezbędnych sprzętów zapewniających komfort. Elegancka i zarazem bardzo funkcjonalna. Wszystkie te cechy posiada łazienka na prezentowanej aranżacji.Biel, szarość i światło

Widzimy w niej wyraźnie dominujące barwy. Białe są duże płytki w strefie umywalki oraz prysznica, ale i cegiełki pokrywające ścianę w drugiej części pomieszczenia. Biel zauważalna jest także na ceramice i akcesoriach. Kolor ten świetnie współgra z odcieniami szarości, które zobaczymy przede wszystkim na posadzce, podłużnych pasach płytek ściennych oraz na detalach takich jak na przykład ścienny odpływ liniowy. Całość podkreślona dziennym światłem wpadającym przez okno tworzy jasną, optycznie powiększoną przestrzeń, sprzyjającą pielęgnacji i relaksowi. Bo przecież współczesna łazienka to już nie tylko miejsce przeznaczone do codziennej higieny, to także domowe SPA, stworzone do regeneracji i wypoczynku.


Mocne akcenty - matowa czerń i błyszczący chrom

Chcąc nieco ożywić monochromatyczne wnętrze, wprowadzono do niego czarne elementy. Przykuwają uwagę, sprawiają, że wygląda ono wyjątkowo interesująco. Ta uniwersalna, ponadczasowa barwa nadal nie wychodzi z mody i podkreśla elegancki charakter pomieszczeń. W naszej łazience czarne są więc obudowa prostokątnej umywalki, ręczniki, kosmetyczne detale i przede wszystkim armatura. To ona najbardziej wyróżnia się z jednolitego, szaro-białego tła. W otwartej kabinie prysznicowej zamontowano Squerto Black – piękny zestaw natryskowy w matowej czerni. Wyposażono go w kwadratową deszczownię o wymiarach: 20x20 cm i niewielką jednofunkcyjną, również kwadratową rączkę natrysku. Zastosowany w nich system easy clean ułatwia usuwanie kamienia wapiennego.

Zestawowi towarzyszy bateria natryskowa ścienna z panującej w łazience serii Algeo Square Black-Chrome. Baterie te zostały zaprojektowane w oparciu o formę prostokąta i pokryte czarną powłoką, z którą świetnie współgrają elementy w lśniącym chromie. Połączenie to sprawia, że prezentują się bardzo efektownie. Płaskie, ergonomiczne uchwyty zapewniają wygodne użytkowanie.

W przylegającej do kabiny prysznicowej strefie umywalki umieszczono stojąca baterię, która wraz z czarno-białą umywalką tworzy ładną i praktyczną parę. Podobnie jak wszystkie modele z tej kolekcji została wyposażona w regulator ceramiczny.

W serii Algeo Square Black-Chrome znajdziemy jeszcze baterię wannową ścienną, bidetową i umywalkową nablatową. Niepowtarzalny styl, szyk i ciekawe zestawienie kolorystyczne czynią z niej idealną propozycję do niebanalnie urządzonych wnętrz.

Ciepłe detale

Prezentowana łazienka mogłaby wydawać się nieco surowa, gdyby nie drewniane dodatki. To one sprawiają, że wnętrze nabiera przytulnego charakteru, nie jest chłodne, a wręcz przeciwnie, wygląda bardzo przyjaźnie. Ciepła brązowa barwa w połączeniu z naturalnym materiałem wprowadza spokojny, relaksacyjny nastrój. Dekoracyjny taboret o zaokrąglonej formie przypominającej klepsydrę, podłużny blat w strefie umywalki czy niewielki łazienkowy stołeczek dodają pomieszczeniu niepowtarzalnego uroku. Podobnie jak miękki dywan, który zadba o stopy użytkownika łazienki, czy ścienna dekoracja o intrygującym kształcie na ułożonej w cegiełkę ścianie. Wszystkie te detale znakomicie przełamują minimalistyczny wystrój.

Nawet najbardziej jednolite pod względem kolorystycznym wnętrze ożywa i nabiera blasku, gdy wprowadzimy do niego elementy w wyrazistych barwach. W przedstawionej aranżacji funkcję tę pełni przede wszystkim designerska armatura w matowej czerni zestawionej z błyszczącym chromem.FERRO
press box

NAPISZ DO NAS

> admin(at)lazienkaikuchnia.pl <