Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Strefa kąpieli w modnej czerniCzerń stała się ciekawą alternatywą dla pasteli, które w ostatnich latach królowały w wielu łazienkach. Czarną barwę wybierają zazwyczaj osoby, które nie lubią aranżacyjnej monotonii.


W tonacji black

Czarny kolor w roli głównej jest propozycją dla koneserów preferujących nietuzinkowe rozwiązania i zestawienia. Dla nich właśnie projektant wykreował przykładowe studio kąpielowe. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu lampkami ledowymi kompozycja ta – mimo że ciemna – nie przytłacza. Czerń pod wpływem światła staje się jakby delikatniejsza, łagodnieje. Aranżacja, choć wyrazista, sprzyja wieczornemu relaksowi i wyciszeniu.

W strefie kąpieli króluje prostokątna czarna wanna, do której dobrano nowoczesną baterię Adore Black-Chrome, pięknie łączącą czerń z chromem. To model czterootworowy, który mechanizm wewnętrzny ma ukryty, a na zewnątrz widać tylko długą płaską wylewkę, dyskretny uchwyt sterujący, niewielki przełącznik wanna/natrysk i cylindryczną rączkę prysznicową. Elementy te mogą być zamontowane na obrzeżu wanny, na obudowie albo specjalnej półce. Bateria wyposażona jest w regulator ceramiczny, odpowiadający za jej trwałość i niezawodne działanie. Na końcu wylewki znajduje się aerator napowietrzający strumień wody, dzięki czemu mniej jej zużywamy.

Czarny, biały, szaryNie trzeba od razu malować na czarno ścian czy wykładać ich czarnymi płytkami, by stworzyć modną łazienkę w wersji black. Wystarczą dodatki i efektowna armatura – jak w aranżacji z mozaiką w geometryczno-orientalne wzory. Do strefy wanny wybrano baterię Zicco Black, która charakteryzuje się nie tylko matowoczarnym kolorem, lecz także formą opartą na motywie prostokąta. Urządzenie to wyposażone jest w regulator ceramiczny. Nad wanną ulokowano industrialną półkę, a jeszcze wyżej znajduje się czarny napis, przyciągający uwagę i nadający stylizacji indywidualny rys. Do udekorowanej mozaiką strefy prysznica projektant wybrał czarny zestaw natryskowy z deszczownią Squerto Lux Black. Ma dużą kwadratową głowicę deszczowni i niewielką jednofunkcyjną, również kwadratową rączkę natrysku. Zastosowany w nich system easy clean ułatwia usuwanie kamienia wapiennego. Praktycznym dodatkiem jest płaska półka na kosmetyki z regulacją mocowania.

Z akcentemKontrastowe zestawienie bieli z czerni jest zawsze w modzie, a oprócz ponadczasowości cechuje się też wyjątkową elegancją. Jeśli jednak zależy nam na wykreowaniu stylizacji innej niż wszystkie, „z pazurem”, spróbujmy połączyć inny kolor z czernią. Wykorzystajmy na przykład miętową zieleń, jak w trzeciej aranżacji. Dzięki czarnej armaturze i podłodze ta bardzo spokojna ekologiczna kompozycja zyskała dynamikę. Co ważne, atutem zastosowanej w tym wnętrzu armatury jest nie tylko matowoczarne wykończenie, ale także współgrająca z wystrojem ekologiczność. Ścienna bateria Vitto Black Verdeline posiada nowoczesną głowicę ceramiczną i oszczędza wodę nawet do 50% w porównaniu z tradycyjną baterią. Wpływ na to ma wbudowany ogranicznik przepływu dla wyjścia natrysku. Baterii towarzyszy zestaw natryskowy Phila Black wyposażony w Auto Clean System, który zapewnia samoczynne czyszczenie dysz rączki z kamienia wapiennego.

FERRO
press box

NAPISZ DO NAS

> admin(at)lazienkaikuchnia.pl <