Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Wybierz styl dla swojej łazienkiZ nostalgią wracająca do przeszłości, czy wręcz przeciwnie – ultranowoczesna? Preferująca delikatne pastele, czy też monochromatyczna, bardziej męska? Z motywami boho, czy może z elementami marynistycznymi? Zobaczcie aranżacje łazienkowe w zupełnie różnych stylach. Inspirujcie się!


Słynna projektantka mody Coco Chanel mawiała, że moda przemija, styl pozostaje. Decydując się na konkretny styl, niekoniecznie więc trzeba podążać za obowiązującymi modami. Ważniejsza jest sztuka wyboru (tego, co lubimy, w czym się dobrze czujemy), spójność i konsekwencja. Warto urządzić łazienkę, która będzie cieszyć nie tylko przez jeden sezon, ale przez długie lata.

Przeszłość czy przyszłość?


 
Gdy dobrze czujecie się w otoczeniu, w którym są odniesienia do przeszłości, właśnie taki styl łazienki powinniście wybrać. Mogą się w niej znaleźć eleganckie sztukaterie, umywalka na postumencie, klasyczna wanna wolnostojąca, okno ze szprosami, dekoracyjne kinkiety. Odpowiednim wyborem będzie też armatura stylizowana na dawną. W przykładowej aranżacji są to piękne baterie z kolekcji Antica w szlachetnym odcieniu starego brązu, z charakterystycznymi krzyżowymi pokrętłami.

Osoby o zupełnie odmiennym guście, a więc kochające nowinki technologiczne i motywy futurystyczne powinny się zainteresować aranżacją z minimalistyczną, czarną umywalką i płytkami naśladującymi beton. Konsekwentnie oszczędna w formie i ultranowoczesna jest tu bezdotykowa bateria elektroniczna Bora Sensor Power-Safe, uruchamiana za pomocą wbudowanego sensora. Na zewnątrz widoczna jest tylko cylindryczna chromowana wylewka, pozostałe części urządzenia znajdują się w ścianie.

Kobieco czy po męsku?Jasne kolory, tekstylne rolety, dywan, grafiki, rośliny doniczkowe, wazon z kwiatami, grafiki – w takim entourage’u z pewnością odnajdzie się wiele pań. W przykładowej aranżacji nie ma jednak buduarowego nadmiaru. Króluje prostota, która została wizualnie ocieplona „kobiecymi” dodatkami. Równie starannie dobrano armaturę. To baterie z oszczędnościowej serii VerdeLine. Stojąca bateria umywalkowa Alba VerdeLine jest wyposażona w perlator, który napowietrza strumień wody, przez co zużywamy jej o wiele mniej bez obniżenia komfortu użytkowania. Podobnie jest w przypadku korzystania z natrysku podłączonego do ściennej baterii wannowej Alba VerdeLine.

Czerń, szarości kojarzą się z industrialną, bardziej męską łazienką – jak kompozycja z mozaiką w strefie prysznica. Wzrok przykuwają geometryczno-orientalne wzory, napis nad loftową półką wiszącą i charakterystyczne, matowoczarne baterie z kolekcji Zicco Black – umywalkowa, wannowa i natryskowa. Tej ostatniej towarzyszy efektowny zestaw natryskowy Squerto Lux Black z kwadratową deszczownią.Boho czy marynistycznie?Wyraziste dodatki często są wyznacznikami stylu. Jak w aranżacji marynistycznej, z lustrami naśladującymi okrętowe bulaje, biało-granatowymi pasami z glazury, modelem żaglówki. Oczywiście należy uważać, by nie przesadzić z dekoracjami. Do tak charakterystycznego wystroju pasować będzie stonowana armatura, np. chromowane baterie z kolekcji Stratos i zestaw natryskowy Quadro.

Podobną zasadę zastosowano w aranżacji z zielonymi heksagonami płytek, zasłonką prysznicową z florystycznym wzorem, kaktusami i drewnianymi dodatkami, wprowadzającymi klimat boho. Do tak wyrazistej kompozycji dobrano chromowane baterie Savio o uniwersalnej formie i równie neutralny stylistycznie natrysk z rączką Sole.FERRO www.ferro.pl
press box

NAPISZ DO NAS

> admin(at)lazienkaikuchnia.pl <