Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Wanny narożne. Dla kogo będą idealne i w których łazienkach sprawdzą się najlepiej?Dla wielu osób wanna jest jedynym miejscem do kąpieli. Jeśli ktoś korzystał z niej przez całe życie, zazwyczaj nie wyobraża sobie nawet możliwości, by zrezygnować z niej na rzecz prysznica. W związku z tym w każdym mieszkaniu konieczne jest takie ustawienie wanny, aby była jak najbardziej funkcjonalna. W tym celu często warto zdecydować się na wannę narożną.


Dlaczego właśnie wanna?


Wanna to idealne rozwiązanie dla osób, które kochają relaks w wodzie. Pomaga w odprężeniu się po całym dniu, w uspokojeniu myśli i emocji, a także wspomaga regenerację mięśni. Dodając do kąpieli specjalne środki, możemy podczas tego ważnego zabiegu higienicznego zadbać o zdrowie swojej skóry, należycie ją oczyścić, odżywić, a także przygotować do kolejnych zabiegów.

Wanna jest też przydatna w wielu innych sytuacjach, na przykład znacznie łatwiej będzie wykąpać małe dziecko w wannie niż pod prysznicem.

Wanna narożna. Jakie ma zalety?


Wanny narożne są zazwyczaj zbudowane niesymetrycznie. Mogą być zaokrąglone lub proste, a w zależności od tego, w jaki sposób są przygotowane, można je wykorzystywać w różnych pomieszczeniach. Wszystkie cechują się jednak tym, że mają stosunkowo dużą powierzchnię, a jednocześnie ich ustawienie sprawia, że nie zajmują nadmiaru miejsca w łazience. Dobrze ustawiona wanna narożna będzie zostawiała tyle samo miejsca w pomieszczeniu co inne rozwiązania, ale w zamian za to zaoferuje większą wygodę podczas korzystania z niej.

Zaletą wanny narożnej jest też możliwość jej dopasowania do krzywizn łazienki o asymetrycznym kształcie. Dzięki temu wanna lepiej wypełnia narożniki, które w innych przypadkach pozostałyby niewykorzystane. Pomaga także w optycznym wyrównaniu łazienki, co przekłada się na jej estetyczny wygląd. Dodatkowym atutem wanny narożnej może być obecność wygodnej półeczki do ustawienia kosmetyków i przydatnych akcesoriów albo wyprofilowane siedzisko, które pomaga w kąpieli osób starszych czy niepełnosprawnych.

Do jakiej łazienki najlepsza będzie wanna narożna?


Wanny narożne można stosować praktycznie we wszystkich pomieszczeniach. Jak już wspomnieliśmy, doskonale sprawdzają się w łazienkach asymetrycznych, w których jeden z kątów jest szerszy lub znacząco węższy od pozostałych. Nietypowe wnęki także można często wykorzystać na ustawienie w nich wanny.

Oprócz tego wanny asymetryczne często sprawdzają się w łazienkach o małych rozmiarach, w których jednocześnie pragniemy zachować jak największą ilość miejsca i cieszyć się z dużej wanny. Odpowiednie wykorzystanie narożnika i zaokrąglony lub ścięty kształt wanny to szansa na to, by nie była ona zbyt przytłaczająca i nie wychodziła za mocno na środek pokoju.

Być może zastanawiasz się także, czy wanny narożne pasują do nowoczesnych, czy raczej do klasycznych wnętrz. W tym przypadku każda odpowiedź będzie dobra, ponieważ uniwersalny charakter narożnych wanien pozwala na umieszczanie ich we wszystkich miejscach. W każdym wystroju będą tak samo doskonale się prezentować.

Artykuł sponsorowany

NAPISZ DO NAS

> admin(at)lazienkaikuchnia.pl <