Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Czy płyta gazowa jest bezpieczna?
Wiele osób obawia się zamontowania w kuchni płyty gazowej ze względu na kwestie bezpieczeństwa. Czy faktycznie jest się czego obawiać i płyty tego typu rzeczywiście są dużo bardziej ryzykowne? Co trzeba wziąć pod uwagę kupując płytę gazową? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy w tym artykule! Zapraszamy do lektury, rozwiewamy wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa płyt gazowych!Płyty gazowe - co warto wiedzieć? Odpowiadamy!

Gaz to niebezpieczna substancja, która wzbudza powszechny lęk. Wiąże się to z faktem, że po upływie 1-2 minut nasz organizm przyzwyczaja się do jego zapachu, co zwiększać może ryzyko ewentualnego zatrucia. Warto jednak podkreślić, że opisywana sytuacja nie  ma nic wspólnego z płytami gazowymi nowej generacji. Oznacza to, że ten czarny scenariusz jest właściwie niemożliwy do spełnienia w warunkach domowych. 

Mówi o tym unijna dyrektywa, zgodnie z którą używane obecnie płyty gazowe muszą być wyposażone w zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. To nic innego jak specjalne czujniki, które w razie potrzeby automatycznie zablokują dopływ gazu do palnika. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, producenci dodatkowo stawiają na indywidualne rozwiązania. Dla przykładu, płyty gazowe marki Electrolux charakteryzują się funkcją Gas Stop. Sprawia to, że tego typu sprzęt jest równie bezpieczny co płyty indukcyjne czy elektryczne. 

Płyty gazowe a maluchy w kuchni  - czy jest się czego obawiać? Odpowiadamy!

O bezpieczeństwo związane z użytkowaniem płyt gazowych nie powinni martwić się także rodzice maluchów. Większość producentów stawia na rozwiązania, które mają zapobiegać włączeniu płyty przez dzieci. W przypadku płyt gazowych marki Electrolux wykorzystuje się przede wszystkim blokadę bezpieczeństwa, która uniemożliwia przypadkowe włączenie płyty grzejnej. Ciekawą opcją jest także zablokowanie dostępu do zmiany ustawień poprzez małe paluszki.  

Płyty gazowe - zalety  - poznaj je wszystkie

Poza wysokim bezpieczeństwem płyty gazowe mają znacznie więcej zalet, dlatego osoby, które mają dostęp do sieci gazowej, nie powinny obawiać się tego rozwiązania. Warto zacząć od ceny. Najtańsze płyty gazowe  można zakupić już za 699 zł. . Warto pamiętać także o rachunkach. Mimo stałych podwyżek, ceny gazu są wciąż niższe niż ceny za zużycie prądu, dlatego płyta gazowa może być dużo korzystniejszym rozwiązaniem. 

Jak wynika z powyższego tekstu, płyty gazowe mają wiele zalet, są tanie w użytkowaniu, także nie należy się ich obawiać. Warto postawić na płyty gazowe.

Artykuł sponsorowany

NAPISZ DO NAS

> admin(at)lazienkaikuchnia.pl <