Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Thermano GK odpowiedzią na izolację ścian od wewnątrz bez straty przestrzeniThermano GK, czyli termoizolacja na ściany zintegrowana z okładziną gipsowo-kartonową to wyjątkowo szybki sposób na docieplenie ścian od wewnątrz zwłaszcza, kiedy „walczymy” o każdy centymetr dodatkowej przestrzeni. Balex Metal wprowadza do oferty Thermano GK z myślą o tych, którzy szukają sposobu na większą przestrzeń użytkową przy idealnym dociepleniu ścian od wewnątrz i chcą przeprowadzić remont w bardzo krótkim czasie.


 


Dołączenie nowej linii produktów do oferty Thermano
– mówi Jacek Łazuka, kierownik produktu w Balex Metal – poszerza nasz dotychczasowy asortyment płyt termoizolacyjnych PIR. Tym samym w rodzinie produktów Thermano oferujemy coraz większy zakres rozwiązań specjalnych przy zachowaniu tych samych ponadczasowych walorów, które wynikają z właściwości poliuretanu. To właśnie owe cechy w połączeniu z wodoodporną płytą gipsowo-kartonową w przypadku Thermano GK sprawiają, że jest to produkt bezpieczny, nawet kiedy aplikujemy go w środowisku wilgotnym i ciepłym, czyli takim, który sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni. To także decyduje o tym, że Thermano GK ma tak wiele miejsc aplikacji. 
 
Termoizolację na ściany z okładziną gipsowo-kartonową można zastosować prawie wszędzie: na poddaszach, korytarzach, różnorodnych ciągach komunikacyjnych, łazienkach, garażach, wszędzie tam, gdzie przy określonych warunkach nie możemy ocieplić ściany zewnętrznej, na przykład kiedy budynek wpisany jest do rejestru zabytków i wszelkie zmiany zewnętrzne muszą być uzgodnione z Miejskim Konserwatorem Zabytków.
 
W Polsce znajduje 14,2 mln budynków, z czego niemal 40% to budynki mieszkalne jednorodzinne*. Znaczna część budynków cechuje się niską efektywnością energetyczną i w najbliższych latach będzie wymagała termomodernizacji. Przyjęta przez Radę Ministrów Długoterminowa Strategia Renowacji Budynków – mówi Marek Dzikiewicz, przez Zarządu Balex Metal – zakłada poprawę energetyczną budynków dzieląc ją dwutorowo, na płytką termomodernizację związaną głównie z wymianą tzw. kopciuchów i głęboką termomodernizację, która wiąże się z koniecznością dodatkowych działań jak docieplenie budynku. To dobry kierunek zmian, zwłaszcza jeżeli będziemy to robili przy zastosowaniu nowoczesnych izolacji termicznych jak płyty izolacyjne Thermano. Aby spełnić zaostrzone wymagania zapotrzebowania energetycznego budynków grubość klasycznej izolacji stosowanej w budynkach rośnie i nadal będzie rosnąć, co z uwagi na koszty zakupu może się wydawać ryzykowne dla opłacalności inwestycji pod względem ekonomicznym. Dlatego osiągnięcie bardzo dobrych parametrów cieplno-wilgotnościowych ścian, dachów i posadzek na gruncie wymaga obecnie stosowania nowoczesnych materiałów, gdzie jedna płyta potrafi dwukrotnie lepiej izolować termicznie niż tradycyjne materiały o tej samej grubości.  Biorąc pod uwagę wysoki koszt energii w Polsce jest to kierunek uzasadniony pod każdym względem.
 
O 5% więcej przestrzeni

Integracja sprawdzonej płyty izolacyjnej z płytą gipsowo-kartonową niesie ze sobą same plusy.  Wyjątkowy stosunek grubości płyty do jej właściwości izolacyjnych sprawia, że jest doskonałym materiałem do docieplenia klatek schodowych i innych pomieszczeń, czyli tam gdzie szukamy sposobu na większą przestrzeń użytkową. Thermano GK umożliwia uzyskać nawet o 5% więcej tej przestrzeni.

Szybki i ekologiczny montaż

W przypadku Thermano GK połączenie sprawdzonej płyty termoizolacyjnej z wodoodporną płytą gipsowo-kartonową skraca nam zdecydowanie czas remontu lub budowy. Wykorzystujemy w tym rozwiązaniu o wiele mniej elementów niż gdybyśmy robili to samo z wykorzystaniem tradycyjnych materiałów izolacyjnych. Co więcej, montaż płyt może odbyć się z poszanowaniem zasobów, czyli w technologii suchej. Po zamontowaniu pozostaje nam tylko odpowiednio przygotować podłoże do użycia farb, tapet, glazury czy gresu. 


Thermano GK to uniwersalny produkt, który wpływa w pierwszej kolejności na poprawę wydajności energetycznej budynku, ale także przyspiesza proces wykończenia wnętrz z zachowaniem poszanowania zasobów naturalnych. 


 
* dane pochodzą z opracowania stworzonego na potrzeby Długoterminowej Strategii Renowacji Budynków  https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&ved=2ahUKEwi8h9i8t5r2AhVQiYsKHT7KCGYQFnoECCMQAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.gov.pl%2Fattachment%2F5c577772-4820-4f83-a539-b227b18477a3&usg=AOvVaw3UahO50U0WEprtOl6GYYUd

BALEX METAL

NAPISZ DO NAS

> admin(at)lazienkaikuchnia.pl <