Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Nowoczesne baterie wannowe - ścienne i wielootworoweWanna i bateria – nie mogą bez siebie funkcjonować. Powinny więc tworzyć zgrany duet, a przy tym pasować do całej aranżacji. To jednak nie jest jedyne kryterium, którym mamy się kierować podczas wyboru najlepszego wyposażenia do swojej łazienki.


Bateria wannowa, podobnie jak inne elementy armatury, musi przede wszystkim zapewniać komfort użytkowania. Warunkiem koniecznym jest jej trwałość i szczelność. Oczywiście nowoczesny, cieszący oko design również ma znaczenie.

Baterie ścienne


Najbardziej tradycyjnym typem baterii są modele montowane na ścianie, nazywane ściennymi lub natynkowymi. Podłącza się je bezpośrednio do instalacji, która poprowadzona jest powyżej wanny. Ten rodzaj baterii wybierają często osoby, które chcą wymienić stare urządzenie na nowe, nie zmieniając sposobu rozmieszczenia instalacji wodnej.

„Tradycyjny typ” nie oznacza oczywiście armatury przestarzałej. Nic podobnego. Są to urządzenia na miarę XXI wieku, wysokiej jakości, o nowoczesnym designie. Przykładem Vitto VerdeLine o ciekawej formie opartej na motywie geometrycznym, a jednocześnie ładnie zaoblonych krawędziach. To model z kolekcji ekologicznej, oszczędzającej wodę i zasoby portfela. Posiada wbudowany ogranicznik przepływu dla wyjścia natrysku. Bateria została wyposażona ponadto w regulator ceramiczny, który zapewnia jej długie i bezawaryjne działanie. Urządzenie pokrywa elegancka, lśniąca powłoka z chromu.Dla zwolenników jeszcze bardziej zdecydowanego designu odpowiednia będzie czarna propozycja z serii Vitto Black VerdeLine. Ma wszystkie atuty chromowanej wersji Vitto VerdeLine, a dodatkowo nietuzinkową, ciemną, matową powierzchnię. Tak wyrazista armatura stanie się wyznacznikiem stylu aranżacji. Świetnie wpisze się np. w kompozycje z motywami industrialnymi.

Baterie wielootworowe

Miłośników nieszablonowych rozwiązań powinny też zainteresować baterie wielootworowe. Charakteryzują się tym, że poszczególne ich części – wylewkę, uchwyt regulacyjny i rączkę prysznicową – montuje się osobno, każdą w oddzielnym otworze. Wygląda to bardzo oryginalnie i estetycznie. Modele te umieszcza się na obrzeżu wanny, jeśli ta ma odpowiednio szeroki rant. Gdy nie da się tego zrobić, można zbudować przy wannie specjalną półkę, jak w przykładowej aranżacji w odcieniu beżu, z dekoracyjnym pasem płytek 3D.Na usytuowanym przy wannie postumencie znajduje się czterootworowa Adore White/Chrom z widocznymi: wylewką, uchwytem, ceramicznym przełącznikiem wanna/natrysk i wyciąganą rączką prysznicową. To bateria o interesującym połączeniu bieli z chromem. Ma oszczędną formę, a zarazem wiele nienarzucającej się elegancji. Dzięki temu doskonale będzie wyglądała zarówno w ekskluzywnych, dekoracyjnych salonach kąpielowych, jak i w łazienkach urządzonych w minimalistycznym stylu. Wyposażenie w regulator ceramiczny jest gwarantem dobrej pracy i trwałości.Inną, równie ciekawą propozycją jest trzyotworowy model Ferro One. Na zewnątrz widoczne są: pięknie wygięta wylewka o miękkich, opływowych liniach, z niedużym przełącznikiem wanna/natrysk, płaski uchwyt i wyciągana cylindryczna rączka natrysku. Z atrakcyjnym wyglądem idzie w parze funkcjonalność. Regulator ceramiczny, w który wyposażona jest bateria, zapewnia jej długie użytkowanie. Gładkie, chromowane, opływowe powierzchnie łatwo utrzymać w czystości.


FERRO
press box

NAPISZ DO NAS

> admin(at)lazienkaikuchnia.pl <