Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Kuchnia na medalW dzisiejszych czasach kuchnie stanowią centralny punkt życia domowego. Nie są już wyłącznie miejscem przygotowywania pożywienia, ale przekształcają się w przestrzeń spotkań, rozrywki lub pracy, gdzie cała rodzina może wspólnie spędzać czas.


Kuchnie są często zaprojektowane w formie otwartej, harmonijnie łącząc się z salonem lub jadalnią. To pozwala na swobodne przemieszczanie się między strefami oraz komfortowe przyjmowanie gości. Funkcjonalność odgrywa kluczową rolę, obszary gotowania, przechowywania i szykowania posiłków zostają logicznie rozmieszczone, zapewniając łatwy dostęp do sprzętów oraz ergonomiczną pracę. Wysokość blatów, zlewu i kuchenki jest dostosowana do indywidualnych wymagań, zapewniając wygodę podczas codziennych czynności. Istotnym aspektem jest także planowanie właściwego oświetlenia, w tym do celów zadaniowych i dekoracyjnych. To gwarantuje odpowiednią ilość światła w różnych obszarach kuchni, kreując przyjazne i praktyczne otoczenie. Projektowanie kuchni to kompleksowe zadanie, wymagające uwzględnienia osobistych preferencji, aby stworzyć funkcjonalne i estetyczne wnętrze, idealnie dopasowane do potrzeb użytkowników.

Industrialne ciepło


Wnętrze zaprojektowane w duchu industrializmu charakteryzuje się użyciem metalowych mebli i detali. Zabudowa kuchenna posiada drewniane fronty, zarówno w ciemnej, jak i jasnej, naturalnej odsłonie. Centralnym punktem jest wyspa kuchenna, często występująca we współczesnych mieszkaniach. Oświetlona trzema stylowymi, wiszącymi lampami, które nie tylko zapewniają odpowiednią widoczność, ale także są efektowną dekoracją. To miejsce dostarcza dodatkowej przestrzeni do przygotowywania, jak i spożywania posiłków. Czarna bateria zlewozmywakowa ZUMBA NERO marki FERRO przyciąga uwagę swoją lokalizacją. Jej elastyczna wylewka ma wyjątkowo duży zasięg i ułatwia codzienne czynności. Model wyposażony w uchwyt o poręcznym kształcie podkreśla zarówno funkcjonalność, jak i nastrój tej nowoczesnej przestrzeni.
Retro minimalizm


Aby stworzyć pomieszczenie kuchenne o jasnym i spokojnym charakterze, nawiązujące do nowoczesnego stylu retro, warto postawić na akcenty z marmuru i korzystać z delikatnych, stonowanych kolorów. Szafki wiszące z transparentnymi frontami, wykonanymi z falowanego szkła, są nie tylko użyteczne, ale także dodają waloru estetycznego. Białe wykończenie sprzętów w zabudowie jest stylowe i sprawia, że wtapiają się one w otoczenie. Przy wyborze mebli, można zdecydować się na krzesła w stylu vintage i dodatkowy akcent kolorystyczny, jak pastelowy zielony blat stołu jadalnianego. Należy również zwrócić uwagę na detale, takie jak stojąca bateria zlewozmywakowa FIESTA BRIGHT GOLD o jasnozłotym, błyszczącym wykończeniu, która doskonale komponuje się z uchwytami zabudowy. Jej subtelna forma dodaje wnętrzu elegancji. Naturalna oryginalnośćPrzytulny nastrój i lekkość płyną z jasnego drewna, które występuje zarówno na frontach, jak i na blacie części jadalnianej wyspy w tej aranżacji. Połączone z odcieniami szarości i zieleni kreuje świeże, pełne życia wnętrze. Pasek LED umieszczony pod zawieszoną szafką oświetla płytę grzewczą, a rośliny zwisające z sufitu, tworzą przyjemną atmosferę. Geometria kafli położonych nad blatem i ich wyrazisty zielony kolor skutkuje ciekawą, akcentową ścianą dodatkowo podkreśloną stojącą baterią ZUMBA o jasnozielonej, elastycznej wylewce. Dostępna w wielu wariantach kolorystycznych, idealnie wpisuje się w różnorodne stylistyki. FERRO www.ferro.pl
press box

NAPISZ DO NAS

> admin(at)lazienkaikuchnia.pl <