Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Urządzamy kuchnię w modnej czerniKuchnia to dla wielu najważniejsze miejsce w domu, jego serce. Centrum życia rodzinnego, jak i przestrzeń do przyjmowania gości. Dobrze zaprojektowana, powinna nie tylko ułatwiać proces przygotowywania posiłku, ale także sprawiać, że przebywanie w niej będzie przyjemnym doświadczeniem.


Wnętrze kuchni bardzo się zmieniło na przestrzeni lat. Początek XX wieku to okres, kiedy gaz, prąd i woda zaczynały być powszechnie dostępne w domostwach. Pojawiły się pierwsze sprzęty kuchenne. Pomieszczenia kuchenne służyły tylko do przygotowywania posiłków, były schowane i oddzielone od reszty mieszkania. Rozwiązań wizualnych było niewiele i wszystkie wyglądały podobnie. W dzisiejszych czasach nie możemy narzekać na braki w tej kwestii. Szybki rozwój technologiczny zapewnił mnogość sprzętu kuchennego, mniejszego, o różnych rodzajach montażu. Zakres materiałów stosowanych w kuchni uległ zdecydowanemu rozszerzeniu. Od drewna, metalu, kamienia, szkła przez kafle i cegły, aż do kompozytów i konglomeratów. I estetyka i funkcjonalność mogą może być dopasowane do użytkownika aż po najmniejsze szczegóły.

Powiew elegancji

Kolejnym aspektem do rozważenia przy projektowaniu kuchni, są zastosowane w niej barwy. Kiedyś były to głównie jasne kolory, dziś czarny występuje we wnętrzach nowoczesnych i industrialnych, ale też skandynawskich i glamour. Komponuje się zarówno z cegłą i drewnem, jak i marmurem. W większych i otwartych kuchniach będzie interesująco wyglądać zabudowa stolarki w tym kolorze. Jednak i w małych może być strzałem w dziesiątkę, jeśli nie będą przytłaczać. Przy ciemnych szafkach, duże znaczenie ma powłoka wykończeniowa. Matowa pasuje do industrialnego czy skandynawskiego stylu, zaś błyszcząca do nowoczesnego czy glamour. Czarne meble są podatne na zabrudzenia, które są bardziej widoczne na tej ostatniej powierzchni. Warto wziąć pod uwagę również rozmiar pomieszczenia. Mat lepiej sprawdzi się w dużych kuchniach, otwartych na salon, a połysk w małych, gdzie powiększy je wizualnie.

Wyrafinowana surowość

W poniższej aranżacji zastosowano nowoczesny, skandynawski styl, który zyskuje na elegancji przez zastosowanie czarnej zabudowy kuchennej. Znajdziemy tu również inne, korespondujące elementy w tym samym kolorze jak taborety, czy zlew z baterią zlewozmywakową, zlokalizowany na wyspie. Naturalne drewno, razem z białymi ścianami i marmurowym blatem, ocieplają i rozjaśniają pomieszczenie. Wykańczającym detalem jest odcień złota. Nogi taboretów, uchwyty i oprawy oświetleniowe w tym odcieniu są jak wisienka na torcie. Wprowadzają nutę subtelności do surowej i prostej przestrzeni.

Detale mają znaczenie

Stojąca bateria zlewozmywakowa ZUMBA NERO, marki FERRO to idealne rozwiązanie do nowoczesnych i industrialnych wnętrz. Modne, czarne matowe wykończenie, będzie świetnie korespondować z gałkami czy szafkami w takim samym kolorze. Elastyczna i obrotowa wylewka, sprawia, że bateria jest niezwykle funkcjonalna i poradzi sobie z umyciem nawet najbardziej wymagających naczyń. Jej kształt można dopasować do swoich potrzeb, zmienny zasięg oscyluje od 130 mm do 390 mm, a wysokość od 230 mm do 456 mm. Pojedynczy uchwyt zapewni wygodę w użytkowaniu, a wykonanie z mosiądzu, trwałość.Czarny jest klasyczny, ale też neutralny. Powstający w wyniku braku światła, utożsamiany jest zarówno ze złem i tajemnicą, jak i mocą i wyrafinowaniem. Taka armatura jest od paru lat niezwykle popularna w kuchniach i łazienkach. I zapewne przez swą uniwersalność na dłużej pozostanie we wnętrzach naszych domów.

FERRO
press box

NAPISZ DO NAS

> admin(at)lazienkaikuchnia.pl <