Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Płytki ceramiczne w sypialni? Dlaczego nie?Czasy, w których płytka ceramiczna uznawana była za materiał dedykowany wyłącznie łazienkom i przedpokojom, odchodzą w zapomnienie. Dziś z rozmachem wchodzi na salony, staje się synonimem elegancji oraz idealnie współgra z wykończeniem każdej sypialni.


Kiedyś to było…

puchowo i pastelowo. Dywany o długim włosiu, cała moc poduszek, ciężkie zasłony – sypialnie minionych dekad tonęły we wszechobecnej miękkości.

 W sypialni ma być przytulnie, a jak przytulnie to puchato. A płytki ceramiczne w sypialni? Niekoniecznie.

I wtedy na scenę wkroczył minimalizm i zredefiniował to, jak współczesny design postrzega odprężenie i relaks. Zamienił „więcej” na „mniej”, nie rezygnując przy tym z intymnego, ciepłego charakteru. Podstawą kompozycji stały się kafelki. A wśród licznych odpowiedzi na pytania: co na ścianę w sypialni? I jak urządzić sypialnię? Coraz częściej pojawiała się ta: ceramiczne płytki.

Zimny jak płytka? Nic bardziej mylnego

Ten niezwykły materiał, wynosi bowiem opcje aranżacyjne na zupełnie nowy poziom. I nie mówimy tu o gresie drewnopodobnym, który już lata temu zadomowił się we współczesnych wnętrzach, ale o kafelkach, które przywodzą na myśl piękno kamienia – niekoniecznie w odcieniach szarości, choć i tradycjonaliści znajdą tu coś dla siebie. Sypialnia, kuchnia, łazienka? Miejsce nie ma znaczenia. Płytki ceramiczne od Cerrad x La Mania Home to zupełnie nowe oblicze gresu. Pełnego barw i energii.

Nie takie oczywiste brązy i beże

Choć od lat doskonale sprawdzają w sypialniach, pozostawione same sobie, mogą wydawać się pozbawione charakteru i nowoczesnego sznytu. Tu z pomocą przychodzi płytka ceramiczna Brazilian Quartzite. Łączy w sobie z pozoru dwa różne światy – energię i odprężenie, przenosząc nas na złote, brazylijskie plaże, gdzie czas płynie zupełnie inaczej. Taki duet to sypialniane połączenie idealne.

Nasz sposób na Brazilian Quartzite w królestwie odprężenia? Ściana za wezgłowiem w odcieniu Amber, jasna podłoga Marmo  Thassos, dodatki w tonach kakao lub czekolady…Czasem w błękicie, czasem w szarości…

Błękit w sypialni? Jasne! A co jeśli głębia nieba i lazur fal pojawią się na ścianie? Niemożliwe? Nie z Brazilian Quartzite w odcieniu Blue. To pełen relaksu i niespiesznej zadumy chwile nad brzegiem morza… Kolekcja Blue koi skołatane nerwy, a to w sypialni niezwykle ważne, prawda?
Połączenia płytek ceramicznych i sypialni nie należy się bać, choćby z uwagi na funkcjonalność. Doceni ją każdy, kogo aranżacyjna wyobraźnia skłoniła do niezwykle modnego połączenia sypialnia + łazienka.  Trzy odcienie kolekcji Ceppo Nuovo –Silver, Graphite i Black zostały wzbogacone o kamienny print, który wydaje się zatopiony pod szklaną taflą. Pełna klasy i wytworności, ale niepozbawiona energii i temperamentu – jaka kolekcja, taka sypialnia!

Też nie macie już wątpliwości, że płytki ceramiczne w sypialni to prawdziwy strzał w 10?

 

Grupa CERRAD
press box

NAPISZ DO NAS

> admin(at)lazienkaikuchnia.pl <