Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Modne baterie podtynkowe



Są eleganckie, ale nie rzucają się w oczy. Stanowią przykład „nowoczesnej prostoty”, która doskonale współgra z najmodniejszymi łazienkowymi trendami: odważnymi aranżacjami w czerni, loftami czy efektownymi kompozycjami z płytkami 3D w roli głównej.


Pasują do umywalek, wanien, natrysków. Składają się z ukrytych w ścianie elementów podtynkowych i widocznej części natynkowej. O wyborze tego typu baterii, ze względu na montaż, musimy zdecydować na początku remontu.


 
Baterie podtynkowe idealnie wpisują się w styl aranżacji w tonacji black&white: czarna wanna, ciemne płytki i – dla kontrastu – białe umywalki. Do tego podtynkowa bateria umywalkowa Adore Black/Chrome, łącząca czerń z chromem. Dominują geometryczne formy. Bateria, wyposażona w regulator ceramiczny, ma prostokątną, płaską wylewkę o długości 190 mm i wygodny uchwyt. Wylewka zakończona jest perlatorem, który napowietrza strumień wody, dzięki czemu zużywamy jej mniej.
Do nietuzinkowej armatury niezbędne są oryginalne akcesoria łazienkowe, czyli dozowniki na mydło, szklanki na szczoteczki – najlepiej w czarnym albo grafitowym kolorze.
W ciemnej łazience trzeba też zadbać o odpowiednie oświetlenie. Nie chodzi tylko o oczka halogenowe. Za pomocą taśm ledowych możemy wyczarować jedyną w swoim rodzaju przestrzeń – sprzyjającą relaksowi, wyciszeniu, a przy tym nieszablonową. Światłem warto wyeksponować jakiś wyrazisty dodatek. Interesująco będą się prezentowały w takim otoczeniu współczesne czarno-białe grafiki.


 
Baterie podtynkowe są chętnie wybierane przez miłośników stylu industrialnego. Minimalistyczna forma świetnie współgra bowiem z betonowymi powierzchniami, białymi cegiełkami płytek, metalowymi elementami lamp i mebli łazienkowych. Przykładem podtynkowa bateria wannowa Algeo Square. Jej mechanizm ukryty jest w ścianie, pod kafelkami, a na zewnątrz widać niedużą maskownicę, wylewkę na 190 mm, uchwyt, prostokątną, delikatnie wygiętą rączkę natrysku punktowego i ceramiczny przełącznik wanna/natrysk. Wylewka zakończona jest perlatorem oszczędzającym wodę. Bateria została wyposażona w regulator ceramiczny i jest pokryta chromowaną powłoką. Idealnie harmonizuje z aranżacją z motywami przemysłowymi.



Niezwykle efektownie wyglądają łazienki z płytkami 3D. Kafle o trójwymiarowej fakturze stanowią doskonałą ozdobę strefy umywalki czy wanny. Jako że są mocno zwracającym uwagę elementem wystroju, armatura i dodatki powinny być stonowane, jak najmniej widoczne, by zwyczajnie nie zasłaniały ani nie „przyćmiewały” pięknej ściennej dekoracji. Dlatego i tu najlepszym wyborem okazują się baterie podtynkowe – dyskretne, o subtelnym designie. Dobrym przykładem są eleganckie modele Adore White/Chrome. Jednouchwytowa bateria umywalkowa z tej serii, wyposażona w regulator ceramiczny, ma długą na 190 mm wylewkę z peralatorem. Pokryta jest białą oraz chromowaną powłoką. Prosta w formie powinna być też umywalka. Ładnie prezentuje się model głębokiej misy o cieniutkim rancie, kamienną fakturą nawiązujący do „reliefu” na ścianie. Do takiego zestawu pasuje długi, biały blat, mieszczący – oprócz umywalki – przemyślane drobiazgi, jak wazon z transparentnego szkła, świece zapachowe czy minimalistyczny, przeźroczysty dozownik na mydło.

W artykule wykorzystano aranżacje i produkty marki Ferro.

FERRO  www.ferro.pl
press box

NAPISZ DO NAS

> admin(at)lazienkaikuchnia.pl <